המנצח לאונטי וולף

לאונטי וולף הוא המנהל המוזיקלי והמנצח של המקהלה הפילהרמונית למעלה מעשור.

 

leonti_wolf_01נולד בשנת 1956 בנובוסיבירסק שבברית המועצות לשעבר. את השכלתו המוזיקלית רכש בקונסרבטוריון בעיר הולדתו. כיהן כמנצח בית האופרה והבלט  בעיר צ'לבינסק, וכן היה מנהלו המוזיקלי של התיאטרון המוזיקלי באיז'בסק.

לאונטי וולף ניצח על יותר משמונה מאות הפקות של אופרות, בלטים וקונצרטים במולדתו וברחבי העולם.

בשנת 1990 דחה את ההזמנה להתמנות לתפקיד המנהל המוזיקלי של בית האופרה בעיר הולדתו, ובמקום זאת עלה לישראל; מאז ניצח על מיטב התזמורות והמקהלות בארץ, ביניהן: התזמורת הפילהרמונית הצעירה, התזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת קאמרטה רמת השרון, תזמורת סימפונייטה באר שבע, קבוצת מוזיקה נובה, תיאטרון חיפה ותזמורת סימפונית חיפה, מקהלת גיתית והאופרה הקלה בנגב, שבה נטל חלק בהפקת אופרֵטות מאת גילברט וסאליבן. בעקבות הצלחותיו הרבות ופעילותו הענפה הופקדו בידיו ניהולן של הסדנה למוזיקה רוסית בזמרייה בשנת 1995, הסדנה למוזיקה ישראלית בזמרייה היהודית בירושלים בשנת 1996 וכן הסדנה למוזיקה ישראלית בבלגיה בשנת 1997. באותה שנה גם נמנה עם חבר השופטים בתחרות מקהלות בינלאומיות שהתקיימה בצ'כיה.

בעונת 1997/8 היה לאונטי וולף מנצח משנה בתזמורת הקמרית הקיבוצית. בשנת 2000 הוזמן לנצח על התזמורת הסימפונית טביליסי שבגרוזיה בביצוע קטעי אופרות ומוזיקה ישראלית; כמו כן ניצח על תזמורת הקיבוצים בביצוע אריות ודואטים נבחרים מתוך אופרות מאת מוצרט.

החל מעונת  2001/2 לאונטי וולף הוא המנצח והמנהל המוזיקלי של קבוצת מוזיקה נובה. בשנת 2002 זכתה קבוצת מוזיקה נובה בהצלחה גדולה בסיבוב קונצרטים בארה"ב. משנת 2002 וולף מנצח גם על מקהלת הטכניון.